wróć
Polski Związek Alpinizmu
Związek - Informacje > Sprawozdania z prac Zarządu > Relacja z zebrania Zarządu w dn. 09.02.2016

Relacja z zebrania Zarządu w dn. 09.02.2016

Opublikowano: 24-03-2016; 14:44 przez Jolanta Głowacka | Modyfikacja: 30-03-2016; 22:17 przez mteg

W zebraniu wzięli udział:

Zarząd:

Piotr Xięski, Marek Wierzbowski, Piotr Kubicki, Iwona Bocian, Wojciech Grzesiok, Ditta Kicińska, Tomasz Poznański

Sekretarz Zarządu: Jolanta Głowacka

Omówiono następujące sprawy:

  1. WZD 2016

Wojciech Grzesiok krótko zrelacjonował ustalenia poczynione w zakresie przygotowań do WZD 2016. W toku dalszych rozmów I.Bocian wyjaśniła, iż ten punkt obrad został zamieszczony celem omówienia kwestii personalnych co do ew. kandydatur do Zarządu i poszczególnych komisji w nowej kadencji. Następnie głos zabrał P.Xięski i zaproponował by jeszcze w ostatnich miesiącach kończącej się kadencji powrócić do koncepcji pozyskania nowych osób do działania w nowym zarządzie oraz poszczególnych komisjach. Takie rozwiązanie pozwoliłoby nowym osobom podjąć przemyślaną decyzję dotyczącą deklaracji pracy dla PZA w przeciągu całej nowej kadencji.

  1. KNW – sytuacja w Komisji

W ocenie P.Xięskiego temat sytuacji panującej w Komisji NW jest analogiczny do zagadnienia poruszonego w punkcie poprzednim. Wciąż brakuje nowych, otwartych osób do działania w komisjach czy to w KNW, czy Komisji Medycznej, czy KWW.

  1. Zatwierdzenie powołań do KN

M. Wierzbowski na wniosek KWS zarządził głosowanie w sprawie powołania do Kadry Narodowej 2016 zawodników wg. pozytywnej rekomendacji Komisji, tj.:

  • Adriana Kieragi – Pol-Inowex Skarpa Lublin,  junior młodszy, powołanie do KN w boulderingu, uzasadnienie: 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów 2015,

  • Marceliny Matyjaszczyk – Pol-Inowex Skarpa Lublin, juniorka młodsza, powołanie do KN w boulderingu, uzasadnienie: 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów 2015, 4 miejsce w Klasyfikacji Generalnej Pucharu Polski 2015,

  • Moniki Prokopiuk – Pol-Inowex Skarpa Lublin, senior, powołanie do KN w prowadzeniu, uzasadnienie: 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski 2015, 4 miejsce w Mistrzostwach Polski 2015.

Ponadto powołania do KN zawodniczki (na wniosek trenera Grzegorza Gajaszka):

  • Marii Nazarkiewicz – Pol-Inowex Skarpa Lublin,  juniorka młodsza, powołanie do KN na czas, uzasadnienie: wyniki w konkurencji na czas w PMiD 2015.

Oraz powołania zawodników:

  • Maji Rudka, juniorka młodsza, niezrzeszona, 

  • Miłosza Bujaka, junior młodszy, KS Skarpa Bytom, 

do KN w konkurencji bouldering. Zawodnicy są obecnie juniorami młodszymi.

Wynik głosowania:

Za – 7

Przeciw – 0

Wstrzymało się – 0

Uchwała podjęta większością głosów uprawnionych do głosowania.

3. Wspinka – aktualna sytuacja,

M.Wierzbowski krótko wyjaśnił status sprawy.

4. Taternik – aktualna sytuacja.

Obecnie Wydawca Taternika współpracuje z dwoma redaktorami Maciejem Kwaśniewskim i Tomaszem Mazurem Redakcja najbliższego numeru Taternika została powierzona Maciejowi Kwaśniewskiemu. Redakcją następnego zajmie się Tomasz Mazur.

Partnerzy