- Opłatę za kurs należy wnieść przelewem (gotówka nie będzie przyjmowana!). O terminie wniesienia opłaty oraz numerze konta bankowego każdy uczestnik zostanie poinformowany e-mailem.
- Bazą naszego kursu wspinaczki skalnej jest miejscowość Podlesice (gm. Kroczyce) położona ok. 15 km od Zawiercia.
- Miejscem spotkania w Podlesicach będzie restauracja „Michałowa Karczma„.
Znajduje się ona przy końcu drogi prostopadłej do głównej szosy (którą jeżdżą autobusy) – ok. 300m od skrzyżowania. - Godzina rozpoczęcia zajęć w pierwszym dniu kursu: 12:00.
Bardzo proszę o punktualność. - W dniu rozpoczęcia należy okazać dowód wniesienia pełnej opłaty za kurs oraz świadectwo lekarskie, stwierdzające brak przeciwwskazań do uprawiania wspinaczki.
- Jeśli ktoś z Was nie ma ukończonych 18 lat, to bezwzględnie wymagane będzie okazanie zezwolenia na kurs od rodziców lub opiekunów prawnych.
- Sprzęt asekuracyjny będzie dostarczony przez instruktora.
- Kwatery prywatne bardzo dobre – oferta duża, bez problemów ze znalezieniem noclegu. Ceny tegoroczne (agroturystyka): 25-30 zł, pensjonaty – od.40 zł za dobę. Istnieje również możliwość rozbicia namiotu – na posesjach lub na polu namiotowym. Jednak nie zachęcam do wyboru takiej opcji – skutki nocnych ulew są żałosne
- Nie warto ciągnąć z domu zapasów jedzenia. W Podlesicach jest kilka bardzo dobrze zaopatrzonych sklepów. Niemniej jednak warto zaczynać dzień od zakupów np. pieczywa, bo później może go zabraknąć (właściciele sklepów unikają przeinwestowania w łatwopsujacy się towar).
Usługi gastronomiczne są na dobrym poziomie, ale ceny niezbyt niskie – niczym w kurorcie. - Mieszkańcy Podlesic i okolicy są bardzo sympatyczni i życzliwi. Apeluję o odnoszenie się do nich z należnym szacunkiem – jesteśmy u nich gośćmi.
Natomiast trzeba bardzo uważać na PRZYJEZDNYCH złodziejaszków (niestety – również wśród wspinających się). Cenne rzeczy warto oddawać pod opiekę swych gospodarzy. - Wyposażenie własne, które powinien mieć każdy uczestnik kursu:
- Plecak 25-35 litrowy
- Ubranie przeciwdeszczowe / przeciwwiatrowe – może być ortalionowe (ważne, żeby nie było ciężkie)
- Czapka przeciwsłoneczna
- Obuwie turystyczne (również cennym dodatkiem są sandały, ale nie zamiast!)
- Trzewiki wspinaczkowe: dopasowane, ale muszą być wygodne; pamiętaj – spędzisz w nich wiele godzin.
- Latarka (najlepiej – czołówka, ale ostatecznie wystarczy dowolna)
- Bluza polarowa lub sweter
- Spodnie nie krępujące ruchów (proszę dobrze to sprawdzić).
- Krótkie spodenki (koniecznie z wyraźnymi nogawkami, aby uprząż nie przylegała do golizny)
- Składany parasol (zachęcam!)
- Zeszyt i przybory piśmienne do notatek
- Obuwie domowe (kapcie, japonki) – szczególnie, jeśli korzystasz z kwatery w jakimś domu.
- Środki ochronne przeciw kleszczom (np. Autan – spray) i krem z filtrem UV (były liczne poparzenia słoneczne).
- Plecak 25-35 litrowy
- Ukończenie kursu (z pozytywnym wynikiem) uprawnia do dalszego szkolenia na kursie taternickim oraz do bonifikaty kursu taternickiego w COS-PZA.
Absolwent kursu otrzyma stosowne zaświadczenie.
- Kurs nie jest imprezą
rekreacyjną aniintegracyjną .
Proszę zapoznać się ze szczegółowymi kursu oraz z
Założeniami programowymiRegulaminem kursu w COS-PZA . - Zajęcia mają charakter całodzienny – mniej więcej od godz. 9:00 do 18:00 z przerwą na posiłek. Proszę zawsze mieć ze sobą na zajęciach w terenie duży zapas napojów, najlepiej niegazowanych.
- Na zajęciach terenowych niedopuszczalne jest noszenie jakiejkolwiek biżuterii na palcach, nadgarstkach, ani odsłoniętych łańcuszków lub rzemieni na szyi (dotyczy to równiez dewocjonaliów);
chodzi bezpieczeństwo – przedmioty takie są znaną przyczyną wielu dotkliwych kontuzji.
Komisja Szkolenia - Informacje > Informacje dla uczestników kursu skałkowego
Informacje dla uczestników kursu skałkowego
Opublikowano: 7-05-2008; 15:15 przez mteg