wróć
Polski Związek Alpinizmu
Związek - Informacje > Sprawozdania z prac Zarządu > Relacja z zebrania Zarządu w dn. 26.03.2015

Relacja z zebrania Zarządu w dn. 26.03.2015

Opublikowano: 26-03-2015; 1:00 przez mteg | Modyfikacja: 28-05-2015; 0:14 przez

W zebraniu wzięli udział:

Zarząd:
Miłosz Jodłowski, Piotr Xięski, Marcin Zwoliński, Marek Wierzbowski, Bogusław Kowalski, Ditta Kicińska, od 22:00 Tomasz Poznański.

Sekretariat Zarządu:
Jolanta Głowacka.

Podczas spotkania omówiono następujące tematy:



  1. KNW

    Ustalono, że do końca sezonu komisja działa w starym składzie. Obecni członkowie komisji postarają się znaleźć następców i wdrożyć ich do pracy. Marcin Zwoliński zaproponował Anię Figurę jako nowego członka KNW.
  2. KWW

    Komisja Wspinaczki Wysokogórskiej nie działa prawidlowo. Brak jest do pracy ludzi mających odpowiednie kompetencje. Istnieje problem zgromadzenia budżetu na ewentualne wypłaty dla obsługi. Należy poszukać źródeł finansowania dla sekretarzy komisji. Pomysłem na usprawnienie działalności komisji może być wprowadzenie licencji zawodniczych.
  3. Pismo od Andrzeja Ciszewskiego.

    Betlejemka jest obiektem szkoleniowym i w pierwszym rzędzie powinna obsługiwać kursy taternickie – zimowe i letnie. Dochodzą do nas sygnały, że zatraciła się ta misja obiektu. Po sezonie należy zrobić zebranie aby rozwiązać istniejące problemy, a przede wszystkim przeorganizować system rezerwacji. Poza tym celem PZA jest projekt zrobienia antresoli na stryszku co pozwoli na powiększenie bazy noclegowej o 20-30 miejsc.
    Bogusław Kowalski odpowie Andrzejowi Ciszewskiemu, który zwrócił się do PZA w tej sprawie.
  4. Kotłownia.

    Klub „Kotłownia” wystąpił do PZA z prośbą o zwolnienie lub zmniejszenie składki za rok 2015 ze względu na trudne warunki lokalowe. Piotr Xięski zaproponował by w tym roku Kotłownia zapłaciła 50% składki z terminem odroczonym do 30.09.2015.
    Uchwała podjęta większością głosów osób uprawnionych do głosowania.
  5. WZD

    Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami na WZD wprowadzamy panel poświęcony sprawom tatrzańskim.
  6. TSG Rajcza.

    Miłosz Jodłowski skontaktuje się z TSG Rajcza w celu uzyskania dodatkowych informacji. Głosowanie odbędzie się na następnym zebraniu.
  7. Medycyna górska Prof. Z. J. Ryna.

    Otrzymaliśmy propozycję reklamy PZA w mającej się wkrótce ukazać książce Ryna „Medycyna górska”. PZA w ramach współpracy udziela rekomendacji i promuje w środowisku książkę, w zamian za zamieszczenie reklamy.
  8. Szefowie wyszkolenia i trenerzy kadry

    Zatwierdzenie szefów wyszkolenia trenerów Kadry Narodowej:

    KWS trener: Tomasz Poznański szef wyszkolenia: Arkadiusz Kamiński
    KTJ trener: Andrzej Ciszewski szef wyszkolenia: Marek Lorczyk
    KWW trener: Janusz Majer szef wyszkolenia: Adam Pieprzycki
    KNW trener: Jacek Żyłka-Żebracki szef wyszkolenia: Jan Krzysztof

    Uchwała podjęta większością głosów osób uprawnionych do głosowania.

  9. Strażacki Klub Górski Kraków

    Głosowanie w sprawie przyjęcia do PZA Strażackiego Klubu Górskiego z Krakowa
    Uchwała podjęta większością głosów osób uprawnionych do głosowania.
  10. Marjan Nyszczuk.

    Otrzymaliśmy pismo od Marjana Nyszczuka w sprawie zaproszenia ukraińskich wspinaczy na szkolenie w Tatrach. PZA oferuje możliwość odpłatnego zakwaterowania w swoich obiektach, natomiast nie organizuje szkoleń dla podmiotów zagranicznych.
  11. Strategia rozwoju.

    Należy opracować strategię rozwoju PZA do 2020r. W tym celu trzeba zwrócić się do komisji, by każda z nich przygotowała strategię rozwoju w zakresie swojej działalności.
  12. Speed rock, zaleglosci

    M. Wierzbowski wysłał kolejny list w sprawie zaległości do klubu. Czekamy na odpowiedź. Jeśli jej nie będzie klub zostanie usunięty z PZA.
  13. Odznaczenia państwowe dla Kingi Baranowskiej i Janusza Gołębia.

    PZA podjął decyzję o wystąpieniu do Kancelarii Prezydenta o nadanie odznaczeń państwowych dla Kingi Baranowskiej i Janusza Głębia.
  14. Biuletyn – komu jest potrzebny?

    J. Głowacka poinformowała o problemach z kolejnym wydaniem Biuletynu. Ustalono, by zamiast wydawania kolejnych numerów większy nacisk położyć na bieżącą aktualizację strony internetowej PZA.

Partnerzy