wróć
Polski Związek Alpinizmu
Związek - Informacje > Sprawozdania z prac Zarządu > Relacja z zebrania Zarządu w dn. 08.08.2023

Relacja z zebrania Zarządu w dn. 08.08.2023

Opublikowano: 24-10-2023; 8:34 przez Barbara_Batko | Modyfikacja: 24-10-2023; 8:46 przez Barbara_Batko

W zebraniu wzięli udział:

Zarząd: Piotr Xięski, Bartłomiej Janusz, Miłosz Jodłowski, Monika Strojny, Iwona Bocian, Wadim Jabłoński, Agnieszka Szrek-Burczyk, Piotr Bunsch

Sekretariat Zarządu: Jolanta Głowacka, Barbara Batko, Anna Sitek

Goście: Włodek Porębski, Magdalena Dacy, Stanisław Dacy

Omówiono następujące sprawy:

1. Wniosek o cofnięcie uprawnień ekipera PZA A. Pierzchniakowi.

Komisja Ochrony Przyrody i Dostępu do Rejonów Wspinaczkowych PZA oraz Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych Nasze Skały zwróciły się do Zarządu o cofnięcie lub zawieszenie uprawnień ekiperskich kolegi  A. Pierzchniaka (KW Częstochowa). Jako uzasadnienie podano stwierdzenie poważnych błędów w działalności i sztuce ekiperskiej. Po wyjaśnieniach przedłożonych przez W. Porębskiego zarządzono głosowanie w sprawie cofnięcia uprawnień ekiperskich kol. A.Pierzchniakowi.

W głosowaniu podjęto Uchwałę nr 1 z dnia 08.08.2023 r. o cofnięciu uprawnień ekiperskich.

Wynik głosowania:
Za – 8
Przeciw – 0
Wstrzymało się – 0

Ustalono, że konieczne jest ustalenie zasad, jakimi powinni kierować się ekiperzy. Co więcej, zdecydowano o wystosowaniu komunikatu do środowiska wspinaczkowego z prośbą o zgłaszanie ewentualnych nieprawidłowości występujących na drogach obitych przez A. Pierzchniaka.

2. Informacja o dyskwalifikacji P. Schaba – decyzja Panelu Dyscyplinarnego II Instancji.

Na stronie POLADA pojawił się komunikat potwierdzający 4-letnią dyskwalifikację P. Schaba. To rezultat odrzucenia przez Panel Dyscyplinarny II instancji odwołania od wyroku (posiedzenie 13.06.2023). Tym samym utrzymano w mocy postanowienie Panelu o naruszeniu przez P. Schaba art. 2.1 i art. 2.2 Przepisów Antydopingowych Polskiej Agencji Antydopingowej.

3. Identyfikacja Polskiego Związku Alpinizmu.

M. Dacy wyjaśniła, iż konieczne jest uporządkowanie identyfikacji wizualnej Związku. Obecnie funkcjonują równocześnie dwa logotypy. Istotna jest spójna identyfikacja wizualna i stworzenie księgi znaku. Zmiany będą polegały na uproszczeniu i zwiększeniu czytelności logotypu. Do współpracy został zaproszony grafik, który pro bono zaprojektował logotyp dla akcji pomocy wspinaczom z Ukrainy pza4ua. Jest również autorem odświeżonej identyfikacji wizualnej COS Betlejemka oraz logotypów Polany Szałasiska i Rogoźniczańskiej. A.Sitek dodała, że po akceptacji nowego systemu identyfikacji, warto go zarejestrować. 

4. Ścianki wspinaczkowe Polskiego Związku Alpinizmu przechowywane w Kielcach. Propozycja M. Sokołowskiego i gminy Lądek Zdrój oraz konkurencyjna oferta Stowarzyszenia Miłośników Gór w Lubinie w sprawie relokacji ścianek.

Do końca sierpnia konieczne jest usunięcie ścianek wspinaczkowych z magazynu w Kielcach. P. Xięski zwrócił uwagę na konieczność ponownego kontaktu z M. Sokołowskim w temacie ścianek. A. Szrek-Burczyk zadeklarowała, że skontaktuje się z M. Sokołowskim oraz Stowarzyszeniem Miłośników Gór, ponieważ posiada najwięcej informacji na temat ścianek i ich stanu. 

5. Wniosek o udzielenie patronatu honorowego organizacji X Memoriału Iwony Buczek we wspinaniu na trudność oraz wniosek o wsparcie finansowe tej imprezy.

Stowarzyszenie Miłośników Gór w Lubinie zwróciło się z prośbą o objęcie Patronatem Honorowym X Memoriału Iwony Buczek we wspinaniu na trudność. Wydarzenie odbędzie się 30 września 2023 roku. Zgodnie zdecydowano o przyznaniu Patronatu Honorowego.

W zakresie wsparcia finansowego uzgodniono pomoc w postaci zapewnienia sędziów PZA oraz ich wynagrodzenia. W głosowaniu podjęto Uchwałę nr 2 z dnia 08.08.2023 r. o takowym wsparciu.

Wynik głosowania:
Za – 8
Przeciw – 0
Wstrzymało się – 0

Skypekonferencja zakończyła się o 22:30.

Protokołowała: I. Bocian

 

Partnerzy