W zebraniu wzięli udział:
Zarząd:
Piotr Pustelnik, Marek Wierzbowski, Piotr Xięski, Iwona Bocian, Arkadiusz Kamiński, Miłosz Jodłowski, Janusz Ryszewski, Arkadiusz Brzoza
Sekretarz Zarządu: Jolanta Głowacka
Dyrektor biura: Marzena Szydłowska
Omówiono następujące sprawy:
-
Relacja ze spotkania przedstawicieli PZA w dyrekcji TPN.
Krótko podsumowano przebieg spotkania, które miało miejsce 23.10.2017, a notatka z tego spotkania została opublikowana na stronie internetowej PZA. Do klubów zostało przesłane (zgodnie z ustaleniem) zaproszenie na spotkanie zaplanowane na najbliższym KFG w kwestii proponowanych przez TPN zmian w sposobie rejestracji wyjść taternickich z dotychczas funkcjonujących książek tradycyjnych wystawianych w schroniskach do systemu rejestracji internetowej.
-
Umowa z uczestnikami K2.
Uzgodniono, że ze względu na zaangażowane środki, potencjał medialny ale również ryzyko związane realizacją wyprawy, wzajemne relacje uczestników zimowej wyprawy na K2 z PZA wymagają formalnego uregulowania. Zarząd postanowił przygotować i przestawić do akceptacji członkom wyprawy projekt umowy.
-
Spotkanie w MSiT – Program Olimpijski wspinaczka sportowa.
A.Kamiński poinformował, że otwarły się nowe możliwości pozyskiwania środków finansowych dla wspinaczki sportowej. Wymaga to jednak szerszej współpracy z Instytutem Sportu i Ministerstwem i wiąże się przede wszystkim z większą ilością formalności. Dodał, że spotkanie miało charakter zapoznawczy.
A. Kamiński wyjaśnił, iż dla skutecznego pozyskania środków z Programu Olimpijskiego konieczne jest przedstawienie indywidualnych planów szkoleniowych dla poszczególnych zawodników. Już ten wymóg związany jest ze znacznie zwiększonymi nakładami pracy. Zarząd jest świadomy, że jest to taka ilość pracy i o takim zakresie tematycznym, że konieczne będzie zaangażowanie co najmniej jednej osoby w pełnym wymiarze czasu pracy.
-
KFG – udział PZA.
Śladem lat ubiegłych PZA będzie uczestniczyć w KFG. Będzie zorganizowane wspólne stoisko wraz z PZU. Przedstawiciele Zarządu i Komisji Tatrzańskiej wezmą również udział w panelu dyskusyjnym organizowanym przez TPN w sprawie systemu rejestracji wyjść taternickich.
-
Wniosek o przyznanie stopnia IWS dla Sławomira Szlagowskiego i Krzysztofa Zabłotnego.
J.Ryszewski wyjaśnił, że Sławomir Szlagowski i Krzysztof Zabłotny to ubiegłoroczni kursanci.
P.Pustelnik zarządził głosowanie w sprawie przyznanie stopnia IWS dla Sławomira Szlagowskiego i Krzysztofa Zabłotnego.
Wyniki głosowania:
Za – 8
Przeciw – 0
Wstrzymało się – 0
-
Propozycja zmian w regulaminie Kadry dotycząca szkoleń INW na kursach turystyki zimowej.
Przedyskutowano zmiany w zakresie kursów dot. turystyki zimowej. w COS Betlejemka. Zmiana ma polegać na dopuszczeniu do kadry szkoleniowej instruktorów narciarstwa wysokogórskiego, czy instruktorów taternictwa jaskiniowego. Oczywiście będzie to wymagało przeszkolenia tych osób pod kątem kursów turystyki zimowej. Włączenie tych osób do cyklu szkoleniowego wymaga zatem zmian w obowiązujących przepisach i regulaminach.
-
Włączenie IS szkolących komercyjnie w ramy KSWSiW.
J.Ryszewski wyjaśnił, iż KSWSiW rozważa ujęcie instruktorów wspinaczki sportowej w „strukturach” PZA. Komisja ma świadomość, że ci instruktorzy to często osoby pierwszego kontaktu osób, które zaczynają swoje pierwsze kroki we wspinaczce. KSWSiW zależy przede wszystkim na aspektach wspinaczkowych, a nie wyłącznie sportowych. Włącznie IWS w struktury PZA będzie się wiązało z koniecznością unifikacji itd. A.Kamiński dodał, że ten temat już był poruszany. Zebrani zgodnie stwierdzili, że trzeba ponownie wrócić do tematu systemu licencji kadry szkoleniowej.