W zebraniu wzięli udział:
Zarząd:
Piotr Pustelnik, Piotr Xięski, Monika Strojny, Arkadiusz Kamiński, Marek Wierzbowski, Marek Kujawiński, Leszek Cichy, Arkadiusz Brzoza, Miłosz Jodłowski, Piotr Kubicki
Sekretarz Zarządu: Jolanta Głowacka
Omówiono następujące sprawy:
1. Taternik
Ustalono, że należy zorganizować spotkanie via Skype poświęcone wyłącznie sprawom Taternika. Na spotkanie należy zaprosić wydawcę oraz redaktorów naczelnych: Grzegorza Bielejca, Macieja Kwaśniewskiego i Tomasza Mazura. J. Głowacka zobowiązała się podjęcia zorganizowania spotkania.
2. KFG
Ze względu na nieobecność Miłosza Jodłowskiego temat został przesunięty na kolejną skypekonferencję.
3. Shivling
Po śmierci naszych kolegów na Shivlingu poczyniono ustalenia dotyczące uroczystości pogrzebowych. Z ramienia PZA Marek Wierzbowski weźmie udział w pogrzebie Łukasza Chrzanowskiego w Gdańsku, a Piotr Kubicki w pożegnaniu Grzegorza Kukurowskiego w Poznaniu. Trwają jeszcze rozmowy dotyczące formalności. Należy wystosować podziękowania dla wszystkich, którzy brali udział w akcji ratunkowej. Zostanie sporządzone sprawozdanie z przebiegu wydarzeń na podstawie relacji pozostałych członków zespołu. Istnieje prawdopodobieństwo, że po przygotowaniu sprawozdania zapadanie decyzja czy sprawa będzie kierowana do Komisji Bezpieczeństwa oraz czy będą wystosowane wnioski do KWW w kwestii dalszych zaleceń.
4. Ranking wspinaczki skalnej (zmiana regulaminu)
Ustalono, że kolega Łukasz Dębowski zajmujący się narodowym rankingiem wspinaczki skalnej dołączy do grupy doradczej KWW oraz przygotuje propozycje zmian w regulaminie na kolejną skypekonferencję.
5. Wypowiedź Anny Figury
Piotr Xięski podjął się rozmowy z Anną Figurą w sprawie jej niefortunnych wypowiedzi w prasie.
6. Sprawozdanie General Assembly UIAA w Brixen
Marek Wierzbowski, który uczestniczył w Walnym Zjeździe UIAA w Brixen złożył relację z tego wydarzenia.
7. Relacja ze spotkania w TPN
W dniu dzisiejszym doszło do spotkania Miłosza Jodłowskiego i Dominika Cysewskiego z dyrektorami TPN Filipem Ziębą i Szymonem Ziobrowskim. Prowadzono rozmowy w sprawie udostępniania nowych terenów. Ustalono, że będzie na nich prowadzony monitoring wspinaczkowy oraz niezależnie tradycyjna książka wyjść (max. 5 zespołów dziennie). Zwrócono uwagę na możliwość blokowania ustaleń poprzez:
– Radę Parku,
– Tomasza Kozicę i organizacje ekologiczne,
– Adama Wajraka, dziennikarza zajmującego się przyrodą, oraz
– RDOŚ (ponieważ Tatry znajdują się w obszarze „Natura 2000”).
PZA powinno wystąpić z formalnym wnioskiem do TPN o udostępnianie nowych terenów. Należy ustalić procedurę postępowania.
Ustalono kalendarz dalszych działań:
– początek listopada: spotkanie TPN – PZA – prawnik
– 3 tydzień listopada: wizja lokalna z omówieniem uwarunkowań przyrodniczych
– początek grudnia: spotkanie TPN – PZA – prawnik – RDOŚ Kraków