wróć
Polski Związek Alpinizmu

Szkolenie z haczenia

Opublikowano: 21-10-2017; 9:55 przez Emilia Karnecka

Jeśli myślisz poważnie o wspinaniu w górach, chciałbyś wytyczać nowe drogi, to właśnie to szkolenie jest dla Ciebie.

W dniach od 3 do 5 listopada czyli od piątku do niedzieli, z inicjatywy Komisji Szkolenia Wspinaczki Skalnej i Wysokogórskiej oraz Komisji Wspinaczki Wysokogórskiej PZA,odbędzie się szkolenie z haczenia i z operacji wielkościanowych Miejsce szkolenia: Jura Północna, rejon Podlesic.
Prowadzący zajęcia: Jarek Caban (Instruktor Alpinizmu PZA, TOPR) aktywny instruktor i wspinacz, autor wielu trudnych przejść hakowych.

UWAGA. Konieczne jest posiadanie swojego sprzętu do wspinania oraz haczenia. Prócz tradycyjnego zestawu do wspinaczki w tradzie, konieczne są: ławeczki, kontrfifki, skyhooki, przyrządy zaciskowe: gri gri, mini traxion, małpa. Oczywiście posiadanie kasku jest obowiązkowe.

Szczegółowy komplet sprzętu zostanie przesłany osobom zakwalifikowanym na warsztaty.

Kryteria naboru:

  • ukończone 18 lat
  • członkostwo w klubie zrzeszonym w PZA
  • przejścia górskie zarówno letnie i zimowe za ostatnie 3 lata (proszę o wysłanie w formie print screenu z aktualnego wykazu przejść)
  • posiadanie aktualnego wykazu przejść w bazie PZA
  • zaświadczenie od lekarza medycyny sportowej o zdolności do uprawiania wspinaczki wysokogórskiej

Przy dużej ilości zgłoszeń preferowane będą osoby z lepszym wykazem przejść i młodsze. Zgłoszenia opatrzone tytułem „nauka haczenia” prosimy kierować na adres: jankuczera@gmail.com do 27 października tj środy. Zajęcia są bezpłatne natomiast dojazd i pobyt trzeba opłacić sobie samemu.

Do usłyszenia,
Jan Kuczera (Instruktor Alpinizmu PZA)

Na temat imprezy

Impreza ta jest częścią projektu unifikacyjnego PZA, w którym mniej doświadczeni wspinacze z aspiracjami sportowymi będą wspinać się pod okiem bardziej doświadczonych kolegów. Zorganizowany został z inicjatywy KSWSiW i KWW PZA. Celem projektu jest wsparcie rozwoju wspinaczy w preferowanym wieku 18 -30 lat z różnym doświadczeniem w rozwoju wspinaczkowym od „tradu” w skałach, poprzez ubezpieczone drogi wielowyciągowe, po górskie wspinanie – letnie i zimowe. Poza wspinaniem, celem jest też integracja środowiska wspinaczkowego oraz wymiana doświadczeń. W realizację projektu zaangażowani są instruktorzy PZA, a także aktywni i doświadczeni wspinacze z długoletnim stażem. W dalszej perspektywie planowane są coroczne obozy w skałkowe rejony tradowe i wielowyciągowe oraz górskie, zarówno latem jak i zimą.

haczenie

Partnerzy