Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Narciarstwo wysokogórskie > Sukcesy polskiej ekipy na ME w Pelvoux

Sukcesy polskiej ekipy na ME w Pelvoux

Opublikowano: 7-02-2012; 16:32 przez mteg

Reprezentacja Polski dzielnie walczy o kolejne punkty. Wczoraj – 6 lutego Anna Figura stanęła na podium konkurencji sprint zajmując doskonałe trzecie miejsce w kategorii seniorek i drugie w kategorii espoir.

Jak do tej pory nasi zawodnicy dzielnie walczą o dobre lokaty. Piątego lutego damski zespół w składzie Ania Figura, Klaudia Tasz zajął 5te miejsce natomiast męski team w składzie Tomek Brzeski, Jakub Przystaś zameldował się na mecie na 12stej pozycji.

W spintach najlepszy z seniorów był Kuba Przystaś – 24ta pozycja za nim Tomasz Brzeski (26) i Mariusz Wargocki. Wśród pań Ania Figura zdobyła wspomniany wyżej medal, Julia Wajda była 14sta , Anna Tybor 16sta a Klaudia Tasz 19sta. Z młodych zawodników najlepiej w sprintach wypadła Agata Cikowska – 5te miejsce wśród kadetek.