wróć
Polski Związek Alpinizmu
Komisja Szkolenia - Informacje > Profil instruktora

Profil instruktora

Opublikowano: 31-03-2016; 11:31 przez mteg

Paweł Czyż

Sędzia PZA we wspinaczce sportowej - sędzia główny
Licencja: NIEAKTUALNA
Instruktor wspinaczki sportowej
Licencja: AKTUALNA do 2025-01-31
Klub: AKG Łódź

O mnie:

Moja wspaniała i stale emocjonująca przygoda ze wspinaniem trwa nieprzerwanie od 2008 roku, kiedy to jako siedemnastolatek zgłosiłem się na kurs wspinaczki skalnej. Od tego czasu odwiedziłem kilkadziesiąt różnych rejonów wspinaczkowych (zarówno skałkowych, jak i górskich czy lodowych), zwiedzając Europę wzdłuż i wszerz, a przede wszystkim wzwyż. We wspinaniu szczególnie pociąga mnie właśnie konieczność częstego podróżowania i związana z tym zażyła relacja człowieka z przyrodą. Jako wspinacz staram się być all-rounderem, który uprawia wspinaczkę o każdej porze roku i nie stroni od żadnej z jej form czy odmian.

Obecnie jestem Instruktorem Wspinaczki Sportowej Polskiego Związku Alpinizmu posiadającym również państwowe uprawnienia trenera II klasy oraz instruktora sportu we wspinaczce sportowej. Poza szkoleniem pracuję także jako routesetter (konstruktor dróg) oraz sędzia zawodów wspinaczkowych. Byłem członkiem Komisji Wspinaczki Sportowej Polskiego Związku Alpinizmu oraz działającego przy niej Kolegium Sędziów, a aktualnie pełnię funkcję przewodniczącego Komisji Sportowej i członka Zarządu Akademickiego Klubu Górskiego w Łodzi, z którym jestem związany od 2010 roku.

Pod szyldem Venga - Szkoła Wspinania prowadzę kursy i szkolenia wspinaczkowe adresowane do osób dorosłych oraz dzieci na różnym poziomie zaawansowania sportowego. W mojej działalności szkoleniowej szczególnie dumny jestem z sukcesów moich wychowanków z dziecięcej sekcji sportowej, którzy przez lata wielokrotnie zdobywali najwyższe laury w ogólnopolskich zawodach wspinaczkowych.

  • E-mail: pwczyz@gmail.com
  • WWW: https://www.facebook.com/venga.szkola.wspinania/
  • Telefon: +48 509 953 551
Partnerzy