wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > Okręgowe Związki Wspinaczki Sportowej

Okręgowe Związki Wspinaczki Sportowej

Opublikowano: 19-04-2017; 9:05 przez Arkadiusz Kamiński | Modyfikacja: 24-03-2022; 22:27 przez Piotr Bunsch

Śląski Okręgowy Związek Wspinaczki Sportowej

www.sozws.pl

 

Powstała Śląska Kadra Juniorów – aktualizacja 30.10.2017 r.

Śląski Okręgowy Związek Wspinaczki Sportowej to organizacja skupiająca osoby zainteresowane rozwojem wspinaczki sportowej na Śląsku, trenerów, właścicieli ścianek, rodziców itp. W swoich założeniach związek stara się być reprezentantem Polskiego Związku Alpinizmu na rejon Górnego Śląska. Zajmuje się m.in. organizacją cyklu zawodów Pucharu Śląska we wspinaczce sportowej.

Celem związku jest pomoc zawodnikom z terenu Górnego Śląska w osiągnięciu wysokiego poziomu sportowego, kwalifikującego ich do Kadry Narodowej.

Realizacja tych założeń będzie się odbywała również poprzez Konsultacje Śląskiej Kadry Juniorów. Będą to dodatkowe, weekendowe zajęcia, na których najlepsi zawodnicy z terenu województwa Śląskiego będą trenować wspólnie na najlepszych obiektach w regionie pod okiem specjalnie do tego powołanych Trenerów Kadry Śląska.

Szkolenie będzie odbywało się we wszystkich 3 konkurencjach wspinaczkowych: prowadzenie, bouldering oraz wspinanie na czas.

Trenerami odpowiedzialnymi za powyższe konkurencje z ramienia związku są:

– w konkurencji prowadzenie Trener Mateusz Szczucki,

– w konkurencji bouldering Trener Paweł Wyciślik,

– w konkurencji wspinaczki na czas Trenerzy Marek Chłopaś i Andrzej Kajdan.

Na początku roku 2017 została powołana Śląska Kadra Juniorów od roczników 2007 wzwyż.

Za nami już pierwsze  Konsultacje Kadry Śląska, które odbyły się w dniach 25-26.03. 40 zawodników i zawodniczek z kategorii Dzieci i Młodzików oraz Juniorów i Juniorów Młodszych, stawiło się w Sosnowcu na ścianie Poziom450 .

Założenie pierwszego zjazdu, to analiza zawodników pod względem prawidłowej techniki, aspektów motorycznych oraz prawidłowej postawy ciała. Z zakresu Fizjoterapii i Motoryki zajęcia prowadzili Jakub Bielawski oraz Tomasz Stranc. Za kwestie związane ze wspinaczką odpowiedzialni byli trenerzy Kadry Śląska – Mateusz Szczucki, Paweł Wyciślik i Robert Wykręt. Skład trenerski drugiego dnia został poszerzony o Łukasza Dudka.

Zgrupowanie odbyło się na ścianie wspinaczkowej Poziom 450, której bardzo dziękujemy za udostępnienie obiektu. To miejsce, które umożliwia trening najlepszym zawodnikom z naszego województwa.

Oprócz oficjalnych Konsultacji, Związek zaprasza na otwarte, uzupełniające treningi Kadry. Pierwszy taki trening również już za nami. Odbył się on w dn. 31.03. na obiekcie Skarpy Bytom, tematem było wspinanie na czas. Pełniący obowiązki koordynatora projektu Kadry Śląska został Andrzej Kajdan.

Zapraszamy, Wspinaczkowa Kadra Śląska czeka!!!

Andrzej Kajdan

p.o. Koordynatora Śląskiej Kadry Juniorów

602665626

Kryteria powołania do Śląskiej Kadry Juniorów (KŚ)  – TUTAJ

 

Puchar Regionalny – 2017 rok

Prezentujemy wyniki ostatnich zawodów z drugiego w tym roku cyklu Pucharu Regionalnego. Od tej edycji Puchar będzie przebiegał w danym roku kalendarzowym, a nie jak do tej pory, w roku szkolnym. Zmiana nastąpiła po to aby dostosować nasze zawody do przepisów Polskiego Związku Alpinizmu. W tym celu Ślaski Związek Wspinaczki Sportowej zorganizował dodatkowy cykl 3 zawodów, aby umożliwić rywalizację w drugiej połowie bieżącego roku.

Pierwsze zawody nowego cyklu odbyły się 24.09.2017 r. na obiekcie Skarpy Bytom w konkurencji wspinaczki na czas, w formacie klasycznym. Udział w nich wzięło 56 zawodników.

Kolejne zawody zostaną rozegrane 22.11.2017 r. (środa) na obiekcie Sport Poziom 450 w konkurencji bouldering i trzecie, ostatnie, podsumowujące cały cykl w dniu 15.12.2017 r. (piątek) na obiekcie KWS Klif Tarnowskie Góry, w konkurencji na trudność (lina).

Na zwycięzców całego cyklu czekają okazałe Puchary, a pierwsza piątka z każdej kategorii od 10 lat i powyżej otrzyma nominację do Kadry Śląska na przyszły rok.

Dodatkowo informujemy, że prawo startu w zawodach mają wszyscy zawodnicy zamieszkujący w Województwie Śląskim i Opolskim.

 

Partnerzy