wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > Okręgowe Związki Wspinaczki Sportowej

Okręgowe Związki Wspinaczki Sportowej

Opublikowano: 19-04-2017; 9:05 przez Arkadiusz Kamiński | Modyfikacja: 14-10-2017; 1:12 przez Bożena Bator

Śląski Okręgowy Związek Wspinaczki Sportowej www.silesiaclimbing.pl

Prezentujemy wyniki ostatnich zawodów z drugiego w tym roku cyklu Pucharu Regionalnego. Od tej edycji Puchar będzie przebiegał w danym roku kalendarzowym, a nie jak do tej pory, w roku szkolnym. Zmiana nastąpiła po to aby dostosować nasze zawody do przepisów Polskiego Związku Alpinizmu. W tym celu Ślaski Związek Wspinaczki Sportowej zorganizował dodatkowy cykl 3 zawodów, aby umożliwić rywalizację w drugiej połowie bieżącego roku.

Pierwsze zawody nowego cyklu odbyły się 24.09.2017 r. na obiekcie Skarpy Bytom w konkurencji wspinaczki na czas, w formacie klasycznym. Udział w nich wzięło 56 zawodników.

Kolejne zawody zostaną rozegrane 22.11.2017 r. (środa) na obiekcie Sport Poziom 450 w konkurencji bouldering i trzecie, ostatnie, podsumowujące cały cykl w dniu 15.12.2017 r. (piątek) na obiekcie KWS Klif Tarnowskie Góry, w konkurencji na trudność (lina).

Na zwycięzców całego cyklu czekają okazałe Puchary, a pierwsza piątka z każdej kategorii od 10 lat i powyżej otrzyma nominację do Kadry Śląska na przyszły rok.

Dodatkowo informujemy, że prawo startu w zawodach mają wszyscy zawodnicy zamieszkujący w Województwie Śląskim i Opolskim.

 

Partnerzy