wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > Kwalifikacja Olimpijska dla Aleksandry Mirosław!

Kwalifikacja Olimpijska dla Aleksandry Mirosław!

Opublikowano: 20-09-2023; 14:54 przez Emilia Karnecka

Rekord świata podczas eliminacji, a potem było już tylko lepiej. Foro Italico zgromadził 14 kobiet i 28 mężczyzn, którzy walczyli o bilet na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. Finały kobiet były krótsze o jedną rundę – fazę pucharową rozpoczął ćwierćfinał. Swoje biegi zakończyły sukcesem zarówno Aleksandra Mirosław jak i siostry Kałuckie.

W półfinale walczyły ze sobą dwie reprezentantki Polski – Ola Mirosław i Natalia Kałucka. Natomiast Ola Kałucka rywalizowała z pochodzącą z Francji Capucine Viglione. Zarówno Ola Mirosław jak i Ola Kałucka skorzystały na błędach swoich rywalek i spotkały się w finałowym biegu. Aleksandra Mirosław zwyciężyła z czasem 6.36 s zdobywając tym samym upragnioną Kwalifikację Olimpijską.

Eliminacje mężczyzn zakończył z sukcesem Marcin Dzieński, niestety trenowany przez niego Oskar Szalecki zakończył bieg w połowie ściany. W ćwierćfinale Marcin spotkał się z Ludovico Fossali, którego błąd zaprowadził Marcina do półfinału. Walka była wyrównana, ponieważ zarówno nasz zawodnik jak i Leandro Carmanns uzyskali dokładnie ten sam czas.

W finale triumfował Bassa Mawem z czasem 5.28. Drugie miejsce na podium zajął Marcin Dzieński. Nie uzyskał niestety tym samym kwalifikacji na Olimpiadę, ale w swoich mediach społecznościowych zapewnił, że będzie walczył dalej. Trzymamy kciuki i gratulujemy naszym zawodnikom!

 

fot. Jan Virt | IFSC

Partnerzy