wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > Akcje szkoleniowe listopad/grudzień

Akcje szkoleniowe listopad/grudzień

Opublikowano: 3-12-2020; 21:31 przez Monika Prokopiuk | Modyfikacja: 7-12-2020; 17:57 przez Monika Prokopiuk

 

LISTOPAD

Na koniec listopada na ścianie wspinaczkowej Chwyciarnia Arena Gliwice, odbyły się konsultacje kadry narodowej we wspinaczce sportowej w konkurencji prowadzenie, dla wszystkich kadrowiczów z kategorii wiekowych od młodzika do młodzieżowca. Konsultacje były podzielone na grupy szkoleniowe po dwie kategorie wiekowe. W młodszej wzięli udział młodzicy i juniorzy młodsi, w starszej juniorzy i młodzieżowcy.

 

IMG-20201202-WA0002

 

Wszyscy mieli możliwość zmierzenia się z dziewięcioma, bardzo ciekawymi, przygotowanymi specjalnie na tą okazję drogami wspinaczkowymi o trudnościach między 7a a 8b. Do zespołu routesetterskiego zarządzanego przez Łukasza Smagałę, weszli również Krzysztof Roza i Denis Pail (gość z Republiki Czeskiej).

Ogromna pracę w poprowadzenie części sportowej konsultacji włożył trener Robert Wykręt, przeprowadzając młodych zawodników przez kolejne treningi, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Całością przygotowań od strony technicznej i organizacyjnej przed konsultacjami zajmował się trener Andrzej Kajdan. Niestety ze względu na rozchorowanie się w ostatnich dniach przed przyjazdem zawoników, nie mógł osobiście nadzorować końcówki przygotowań i samych treningów, ale był z nami duchem. Życzymy dużo zdrowia!

 

IMG-20201202-WA0001

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za pomoc w przeprowadzeniu tego wydarzenia, na czele ze ścianą Chwyciarnia Arena Gliwcie, za ponowne udostępnienie obiektu, a także zawodnikom za chęć udziału i zaangażowanie. Cieszymy się, że w tych nie najłatwiejszych czasach, mieliśmy możliwość spotkania się na wspólnym treningu.

Kierownik konsultacji, Monika Prokopiuk-Kawecka

 

Starsza grupa kadrowiczów
Starsza grupa kadrowiczów podczas konsultacji w Gliwicach

 

GRUDZIEŃ

Na koniec roku postanowiliśmy zorganizować ostatnie w tym sezonie akcje szkoleniowe, tym razem testując możliwości jakie dają Centralne Ośrodki Sportu Ośrodki Przygotowań Olimpijskich. W tym sezonie jako pierwsi zaczęli korzystać z nich zawodnicy walczący w seniorskiej rywalizacji o kwalifikacje olimpijskie, zaczynając od wiosennego „lockdownu”. Z inicjatywy trenerów powstał pomysł zebrania spójnej grupy testowej, na której zostaną wypróbowane możliwości treningowe na obiektach COS. Ze względu na ograniczenia miejsc jakie pozostały na koniec roku w COSach, oraz założeń treningowych, do przeprowadzenia zgrupowań została zebrana wąska grupa zawodników. W miarę możliwości, jeżeli pomysł przeprowadzenia części szkoleń w COSach się sprawdzi, planujemy rozszerzenie podobnych działań na całą kadrę narodową w kolejnych sezonach.

Zakwalifikowani zawodnicy oraz ich trenerzy czy rodzice, dostali szczegółowe informacje e-mailem.

Partnerzy
Partnerzy techniczni