wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > Aleksandra Rudzińska Mistrzynią Świata, Anna Brożek Wicemistrzynią Świata!

Aleksandra Rudzińska Mistrzynią Świata, Anna Brożek Wicemistrzynią Świata!

Opublikowano: 14-09-2018; 7:26 przez Arkadiusz Kamiński

W Innsbrucku trwają właśnie Mistrzostwa Świata Seniorów we wspinaczce sportowej. Czwartkowy wieczór był niezwykle udany dla naszej damskiej reprezentacji. Aleksandra Rudzińska (KW Kotłownia) i Anna Brożek (AZS PWSZ Tarnów) wywalczyły odpowiednio tytuły mistrzyni i wicemistrzyni świata w konkurencji wspinaczki na czas.

2018-09-13-MŚ

Bardzo dobrze spisały się także pozostałe zawodniczki, 17-letnia Aleksandra Kałucka (AZS PWSZ Tarnów) zajęła czwarte miejsce, a tuż za nią na piątej pozycji uplasowała się Patrycja Chudziak (Pol-Inowex Skarpa Lublin). W finałowej szesnastce znalazła się również Natalia Kałucka (AZS PWSZ Tarnów) ostatecznie sklasyfikowana na dziesiątym miejscu. Pięć zawodniczek w pierwszej dziesiątce mistrzostw świata, z czego aż cztery w pierwsze piątce, to najlepszy wynik w historii startów w zawodach mistrzowskich dla Polskiej Reprezentacji we wspinaczce sportowej. Jest to również nasz pierwszy damski tytuł Mistrzyni Świata Seniorów!

Do rundy finałowej awansował również Marcin Dzieński (AZS PWSZ Tarnów), który podobnie jak jedna z jego koleżanek klubowych zajął dziesiąte miejsce. W konkurencji na czas zmierzyli się również reprezentanci KS Korona Kraków: Maciej Dobrzański i Ida Kupś, sklasyfikowani ostatecznie na 66 i 67 pozycji.

W poprzednich dniach zawodów w Innsbrucku nasi zawodnicy startowali również w konkurencjach prowadzenie i bouldering, z takimi rezultatami:

• Prowadzenie: 43 – Ida Kupś, 73 – Aleksandra Kałucka, 75 – Natalia Kałucka, 81 – Anna Brożek, 87 – Patrycja Chudziak, 97 – Aleksandra Rudzińska, 98 – Maciej Dobrzański, 123 – Marcin Dzieński
  • Bouldering: 53 – Ida Kupś, 92 – Anna Brożek, 92 – Patrycja Chudziak, 92 – Natalia Kałucka, 92 – Aleksandra Rudzińska, 108 – Aleksandra Kałucka, 141 – Maciej Dobrzański, 146 – Marcin Dzieński