Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > Puchar Polski w Tarnowie

Puchar Polski w Tarnowie

Opublikowano: 21-11-2010; 20:26 przez mteg

W sobotę 20 listopada na ścianie wspinaczkowej MKS Tarnovia rozegrano drugą eliminację Pucharu Polski w konkurencjach prowadzenie i na czas.

W prowadzeniu wystartowało 14 kobiet i 18 mężczyzn, w czasówkach udział wzięło 6 kobiet i 14 mężczyzn.

W rywalizacji na czas bardzo dobrze spisały się reprezentantki Skarpy Lublin, które zgarnęły wszystkie miejsca na podium. Małgorzata Rudzińska zdobyła złoty medal, przerywający tym samym kilkuletnią dominację Edyty Ropek w rywalizacji pucharowej. Drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Mirosław, trzecia była Aleksandra Rudzińska.

W zmaganiach mężczyzn wysoką formę zaprezentował Łukasz Świrk z SMG Lubin, który w finałowym biegu pokonał Tomasza Oleksego z MKS Tarnovia. Trzecie miejsce zajął zawodnik AZS PWSZ Tarnów Jędrzej Komosiński.

PP 2010 — Tarnów — Oleksy-Świrk.

W prowadzeniu zwyciężyła Kinga Ociepka z KS Korona Kraków, przed dobrze spisującą się w tym sezonie warszawianką Janiną Gmiter z UKA Warszawa. Trzecie miejsce wywalczyła Karina Mirosław ze Skarpy Lublin.

PP 2010 — Tarnów — Kinga Ociepka.

Wśród mężczyzn z liną zwyciężył nieprzewidywalny Andrzej Mecherzyński-Wiktor z Reni-Sport Kraków, który na drodze finałowej był lepszy od broniącego honoru gospodarzy Tomasza Oleksego. Na trzecie miejsce wspiął się Piotr Czarnecki.

Kolejne zawody w prowadzeniu i czasówkach odbędą się 11–12 grudnia we Wrocławiu.