Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > Edyta Ropek z brązem podczas PŚ w Mediolanie

Edyta Ropek z brązem podczas PŚ w Mediolanie

Opublikowano: 19-04-2011; 12:46 przez mteg

Znakomity start reprezentacji Polski! W rozegranej w miniony weekend pierwszej eliminacji Pucharu Świata we wspinaczce sportowej zawodniczka MKS Tarnovia Edyta Ropek zajęła trzecie miejsce. Świetny start zaliczyli zawodnicy reprezentacji Polski, wszyscy awansowali do finałowej ósemki!

Edyta Ropek bardzo dobrze rozpoczęła sezon startowy, uzyskując w finale 9,97 sekundy na dystansie 15 metrów. Świetny wynik zanotował również Jędrzej Komosiński z KU AZS PWSZ Tarnów, który mimo piątej pozycji, w bardzo szybkim biegu ustanowił nowy rekord Polski z czasem 6,94 sekundy.

PŚ 2011 — Mediolan.

Do finałowej czwórki awansowała aż trójka Polaków. Prócz wspomnianej Edyty, o medale walczyli Łukasz Świrk z SMG Lubin, który w biegu o brązowy medal musiał uznać wyższość zawodnika z Czech Libora Hrozy oraz Klaudia Buczek z MKS Tarnovia, która w małym finale bez szczęścia zmierzyła się z Edytą Ropek.

W finałowej ósemce rywalizowała również Monika Prokopiuk ze Skarpy Lubin. Niestety na tym etapie rywalizacji spotkała się z Rosjanką Ksenią Aleksiewą, późniejszą zwyciężczynią Pucharu w Mediolanie. Dwa pierwsze miejsca podium zdominowali Rosjanie, w rywalizacji kobiet po Aleksiewej na drugiej pozycji uplasowała się Maria Krasavina, trzecia była Edyta Ropek. W zmaganiach mężczyzn zwyciężył doświadczony zawodnik Sergiej Sinitsyn przed Jewgienim Wajczekowskim. Trzeci był Czech Libor Hroza.

W Mediolanie rywalizowały również reprezentantki naszego kraju w konkurencji bouldering. Dziewczyny startowały bez szczęścia: Agata Modrzejewska z KW Toruń zajęła 42 miejsce, zaś Sylwia Buczek z MKS Tarnovia 43 miejsce.

Pełne wyniki PŚ w Mediolanie na stronie IFSC.

Tekst i foto: Arkadiusz Kamiński