wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > Informacja dotycząca Mistrzostw i Pucharu Polski we wspinaczce sportowej w Warszawie

Informacja dotycząca Mistrzostw i Pucharu Polski we wspinaczce sportowej w Warszawie

Opublikowano: 12-05-2017; 23:55 przez Rafał Kanowski

UWAGA!!!

Komisja Wspinaczki Sportowej informuje o zmianach w przepisach wspinaczki, które będą obowiązywały podczas zawodów MP i PP w Warszawie.

Mistrzostwa Polski – konkurencja na czas

  1. Droga powinna zostać uznana za ukończoną, jeżeli zawodnik wspiął się zgodnie z obowiązującymi przepisami i zatrzymał pomiar uderzając ręką w wyłącznik czasu.
  2. W momencie, kiedy zawodnicy stoją w pozycjach startowych, starter mówi „gotów!” i uruchamia system pomiaru czasu. Po uruchomieniu systemu pomiarowego, następują po sobie 3 kolejne sygnały dźwiękowe, każdy z nich w odstępie 1 sekundy od poprzedniego. Pierwsze dwa o identycznym tonie i ostatni o tonie wyższym, który jest sygnałem startowym.
  3. Zawodnik, który popełni falstart, zostaje natychmiast wyeliminowany z dalszej rywalizacji i sklasyfikowany na ostatnim miejscu rundy. Uwaga: Drugi zawodnik, który już jest zwycięzcą danego biegu musi dokończyć swój bieg na danym etapie (powtarza bieg).

Puchar Polski – konkurencja prowadzenie

  1. Limit czasu na przejście dróg w każdej rundzie wynosi 6 minut.

Informujemy także, że od tego roku zostają wprowadzone dwa rankingi:

a. łączony (trojbój) Pucharu Polski,

b. łączony (trójbój) Mistrzostw Polski.

Szczegółowe przepisy i sposób liczenia punktów będzie dostępny w aneksie do przepisów wspinaczki sportowej 2017.

Partnerzy