wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > Puchar Europy Juniorów Soure i Imst – relacja

Puchar Europy Juniorów Soure i Imst – relacja

Opublikowano: 1-06-2017; 12:09 przez Bożena Bator

Ostatnie weekendy obfitują w Europejskie zawody juniorów.

20-21.05 odbyły się zawody Pucharu Europy Juniorów w boulderingu w Portugalskim Soure.

Skromna Reprezentacja Polski ograniczyła się jedynie do występu 2 naszych juniorek: Idy Kupś i Mai Rudki. Nasze dziewczyny osiągnęły doskonałe wyniki zdobywając srebrny medal (Ida w kat. Junior) i 4 miejsce (Maja w kat. Youth B). Maję od 3 miejsca oddzieliły jedynie 2 próby do Topów. Gratulacje dla dziewczyn.

W następnym tygodniu swoją wysoką formę obie dziewczyny pokazały na Pucharze Europy Juniorów w Austriackim Imst 27-28.06. Tym razem były to zawody z liną. W sobotę awansowały do finału, a w niedzielnym finale osiągnęły bliźniaczy 8 wynik.

Na zawodach w Imst wystartowała spora grupa naszych młodych zawodników zdobywając pierwsze punkty IFSC oraz spore doświadczenie.

Najwyżej oprócz wyżej wspomnianych Idy i Mai uplasował się nasz młodzieżowiec Szymon Pęcikiewicz osiągając 18 miejsce, następnie punkty IFSC zdobyli wracający do startów zagranicznych Rafał Bąk i debiutujący z liną za granicą Jakub Ziętek, oboje osiągnęli 30 pozycję.

Przy reszcie zawodników nie będę skupiać się na osiągniętej pozycji tylko wymienię ich z nazwiska, co niech będzie równoznaczne z podziękowaniem za włożoną energię.

Skład Reprezentacji Polski obejmował jeszcze Natalię Woś i Natalię Kałucką (obie Youth A), Biankę Janecką i Małgorzatę Włodarczyk (obie Youth B) oraz chłopaków (kat. Youth A) Mateusza Puźniaka, Krzysztofa Palczyńskiego, Kajetana Kupś, Olafa Malinowskiego i (kat. Youth B) Miłosza Bujaka, Macieja Fronczaka, Bartłomieja Winiarka i Piotra Oleszczuka.

Podsumowując starty naszych juniorów, to tak jak w we wspinaczce na czas Ola Kałucka i Miłosz Bujak pokazują jak walczyć z czołówką Europy, tak w pozostałych dwóch dyscyplinach Ida i Maja na równych prawach konkurują z najlepszymi zawodniczkami ze starego kontynentu. Sezon startowy dopiero się rozkręca, kulminację będą wrześniowe Mistrzostwa Świata w Innsbrucku, śledźmy więc poczynania naszej juniorskiej reprezentacji.

Andrzej Kajdan

KWS PZA

Partnerzy