wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > Zmiana dotycząca kategorii młodzików

Zmiana dotycząca kategorii młodzików

Opublikowano: 4-01-2018; 20:57 przez Arkadiusz Kamiński

Komisja Wspinaczki Sportowej informuje o zmianie dotyczącej udziału zawodników z kategorii młodzik (12-13 lat) we współzawodnictwie sportowym. Począwszy od sezonu startowego 2018 rywalizacja w tej kategorii odbywać się będzie w ramach Pucharów Polski młodzików, juniorów młodszych i juniorów.

Młodzicy pomimo przesunięcia na zawody juniorskie, nadal będą rywalizowali w swojej kategorii. W konkurencji prowadzenie eliminacje odbywać się będą z górną asekuracją, finały z dolna asekuracją; w przypadku konkurencji wspinaczki na czas, zawody będą rozgrywane na drodze do bicia rekordu świata (standard IFSC 10 metrów), z przykręconymi dodatkowymi chwytami i stopniami (mapa trasy zostanie opublikowana w ciągu 14 dni). Osoba odpowiedzialna za zdefiniowanie mapy dla kategorii młodzików jest Andrzej Kajdan andrzej.kajdan@pza.org.pl – wszelkie uwagi mile widziane.

Klasyfikacja generalna 2018 w kategorii młodzików obejmować będzie klasyfikacje w poszczególnych konkurencjach osobno: na czas, bouldering, prowadzenie i trójbój. Najlepsi zawodnicy otrzymają powołanie do kadry narodowej – szczegóły zostaną opublikowane w przepisach wspinaczki sportowej 2018.

Od tego roku młodzicy zobowiązani są do posiadania aktualnych badań lekarskich wydanych przez lekarza uprawnionego do orzecznictwa sportowo-lekarskiego.

Dotychczasowe Puchary Młodzików i Dzieci zmieniają swoją nazwę na Puchary Dzieci i Dzieci Młodszych (PDiDM).

 

Partnerzy