wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > Kryteria kwalifikacji na ME w Moskwie

Kryteria kwalifikacji na ME w Moskwie

Opublikowano: 7-02-2020; 19:20 przez Arkadiusz Kamiński

Zarząd PZA zatwierdził kryteria powołań Reprezentacji Polski we wspinaczce sportowej na Mistrzostwa Europy 2020, które odbędą się w Moskwie, Rosja w dniach 20-27 marca 2020 r.

Z konieczności spełnienia poniższych kryteriów i warunków udziału w ME zwolniona jest Aleksandra Mirosław, zawodniczka zakwalifikowana na IO w Tokio 2020. 

Powołania na ME w Moskwie otrzymają zawodnicy, którzy spełnią minimum dwa z trzech poniższych kryteriów:

  1. Wystartują w zawodach i będą klasyfikowani w wynikach trójboju: prowadzenie – zawody Pucharu Polski SiM w Tarnowskich Górach (23.02.2020), na czas – zawody Pucharu Polski SiM w Tarnowie (28.02.2020) oraz bouldering – zawody Pucharu Polski SiM w Krakowie (29.02-01.03.2020), 
  2. W konkurencji wspinaczki na czas, podczas zawodów Pucharu Polski Seniorów i Młodzieżowców w Tarnowie (28.02.2020) uzyskają w rundzie eliminacyjnej lub finałowej czas: 8,10 s. dla kobiet, 6,10 s. dla mężczyzn, 
  3. W konkurencji wspinaczki prowadzenie*, podczas zawodów Pucharu Polski Seniorów i Młodzieżowców w Tarnowskich Górach (23.02.2020) osiągną w finale wynik TOP na drodze o trudności 8a dla kobiet, 8b dla mężczyzn , 

Ostateczną decyzję o składzie reprezentacji na ME podejmuje Prezydium lub Zarząd PZA na wniosek i po zasięgnięciu opinii Sztabu Szkoleniowego KWS. Skład musi uzyskać akceptację Zespołu Metodycznego.

Zgodnie z wymaganiami Ministerstwa Sportu, wszyscy powołani na ME zawodnicy muszą wystartować we wszystkich konkurencjach wspinaczki (na czas, bouldering i prowadzenie)i być klasyfikowani konkurencji trójboju. 

* Wprowadzenie kryterium trudności dróg w konkurencji prowadzenie jest projektem pilotażowym. Biorąc pod uwagę listę uczestników zawodów PP SiM w Tarnowskich Górach i konieczność dostosowania trudności dróg finałowych do listy finalistów, dopuszcza się odstąpienie od tego kryterium.  

 

Partnerzy
Partnerzy techniczni