wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > Zaproszenie do współpracy – kadra trenerska i współpracująca

Zaproszenie do współpracy – kadra trenerska i współpracująca

Opublikowano: 21-01-2019; 18:11 przez Arkadiusz Kamiński | Modyfikacja: 21-01-2019; 18:15 przez Arkadiusz Kamiński

W związku z rozwojem wspinaczki sportowej oraz wymogami Ministerstwa Sportu i Turystyki związanymi z organizacją szkolenia zawodników kadry narodowej, ukierunkowanego na konkurencję trójboju, w sezonie 2019 planowane są kolejne zmiany.

Główna zmiana dotyczy organizacji tzw. szkolenia centralnego, realizowanego przez PZA – dotyczy to zarówno akcji szkoleniowych (konsultacje, zgrupowania) jak również udziału w zawodach międzynarodowych IFSC.

W związku z powyższym Komisja Wspinaczki Sportowej zaprasza do współpracy w ramach realizowanych zadań wszystkie osoby zainteresowane, przede wszystkim trenerów zawodników kadry narodowej i trenerów klubowych, a także konstruktorów dróg PZA zainteresowanych pracą przy organizacji konsultacji i zgrupowań w konkurencji bouldering i prowadzenie. 

Grupa osób współpracujących z tzw. „Wykazu kadry trenerskiej i współpracującej” stanowić będzie bezpośrednie wsparcie dla KWS i zespołu odpowiedzialnego za szkolenie. W sezonie 2019 planowana jest organizacja większej liczby konsultacji i zgrupowań kadry narodowej, z podziałem na grupy szkoleniowe. Realizowany będzie również rotacyjny system udziału osób współpracujących w akcjach szkoleniowych i zawodach międzynarodowych IFSC (powołania na akcje). Tam, gdzie będzie to możliwe, zaproszonym do współpracy osobom przysługiwać będzie zwrot kosztów udziału w poszczególnych akcjach, jak również wynagrodzenie zgodnie ze stawkami określonymi przez MSiT (uzależnione od możliwości finansowych PZA).

Wszystkie w/w osoby pracować będą we współpracy z Komisją Wspinaczki Sportowej, Biurem PZA, Kolegium Konstruktorów Dróg i trenerami odpowiedzialnymi za szkolenie poszczególnych grup. 

Zainteresowanych prosimy o przesyłanie zgłoszeń e-mail na adres kws@pza.org.pl , do spełnienia są dwie formalności:

Termin nadsyłania zgłoszeń mija dnia 29.01.2019.

 

 

Partnerzy
Partnerzy techniczni