wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > Anna Brożek zajęła dziewiąte miejsce w Pucharze Świata w Wuijang

Anna Brożek zajęła dziewiąte miejsce w Pucharze Świata w Wuijang

Opublikowano: 22-10-2018; 13:40 przez Monika Prokopiuk

W miniony weekend w chińskim Wujiang miała miejsce przedostania odsłona Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencjach na czas i w prowadzeniu. W skład reprezentacji Polski weszło dwoje zawodników KU AZS PWSZ Tarnów: Anna Brożek oraz Marcin Dzieński.

Zrzutekranu_2018-10-22-12-02-11-083

Po rundzie eliminacyjnej Anna pewnie awansowała do finałowej szesnastki w konkurencji na czas. Ostatecznie plasując się na dziewiątej pozycji podczas tej edycji Pucharu Świata.

Zrzutekranu_2018-10-22-11-55-26-656

Marcin Dzieński po biegach rundy eliminacyjnej został sklasyfikowany na 21 pozycji.

W najbliższy weekendy odbędzie się kolejna i ostatnia już edycja pucharowych zmagań, która podsumuje całoroczną rywalizację o punkty klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2018 w konkurencjach: na czas, prowadzenie oraz „trójbój”.

Zawody odbędą się również w Chinach, tym razem w miejscowości Xiamen.

Anna Brożek do tej pory znajduje się na 6 pozycji w klasyfikacji generalnej w konkurencji na czas i jest najwyżej sklasyfikowaną zawodniczka spośród Polskiej reprezentacji.

Podczas ostatniej edycji Pucharu Świata poza Anną i Marcinem o jak najwyższe miejsca będą walczyły również Klaudia Buczek (KU AZS PWSZ Tarnów) oraz Patrycja Chudziak (Pol-Inowex Skarpa Lublin).

Partnerzy
Partnerzy techniczni