wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > Zgłoszenia organizacji zawodów i akcji szkoleniowych PZA w 2018 roku

Zgłoszenia organizacji zawodów i akcji szkoleniowych PZA w 2018 roku

Opublikowano: 4-12-2017; 13:13 przez Bożena Bator | Modyfikacja: 5-12-2017; 6:45 przez Arkadiusz Kamiński

Komisja Wspinaczki Sportowej Polskiego Związku Alpinizmu, zaprasza do składania wniosków o przyznanie organizacji zawodów i akcji szkoleniowych pod patronatem PZA w 2018 roku.

Procedura wyłaniania organizatorów

Komisja Wspinaczki Sportowej czeka na zgłoszenia do 15 grudnia 2017 w kategoriach: Senior, Młodzieżowiec, Junior i Junior Młodszy.

Wypełnione wnioski  należy przesłać e-mailem na adres Komisji Wspinaczki Sportowej – kws@pza.org.pl . Terminami preferowanymi są daty niekolidujące z kalendarzem IFSC  .

W każdej z trzech wspinaczkowych konkurencji (na czas, bouldering, prowadzenie) w roku 2018 odbędą się zawody o następującej randze:

  • Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców,
  • Puchar Polski Seniorów i Młodzieżowców,
  • Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych,
  • Puchar Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.

Mistrzostwa Polski wliczane są do cyklu Pucharu Polski. Planowana liczba imprez w sezonie: 3 (lub wyższa) dla każdej konkurencji (m. in. w zależności od zgłoszeń i konkurencji). Istnieje możliwość połączenia zawodów dla różnych kategorii wiekowych (dotyczy konkurencji bouldering, na czas i prowadzenie również w formacie trójboju wspinaczkowego). W konkurencji na czas zawody seniorskie rozgrywane będą w formacie rekordu, preferowana ściana: „standard 15 lub 10 metrów”.

Puchar Młodzików i Dzieci 2018

Równocześnie przyjmujemy zgłoszenia na organizację zawodów w cyklu Puchar Młodzików i Dzieci 2018. Konkurencje: trudność, czas i bouldering. W tym przypadku zgłoszenia przyjmowane będą do 31 grudnia 2017.

Zebrane wnioski będą podlegać ewaluacji ze względu na lokalizację, dotychczasowe doświadczenie w organizacji imprez i historię współpracy, postulowany wkład własny i działania medialne, ewentualną współpracę z samorządami, a także termin oraz program imprezy. Kolejność zgłoszeń nie będzie brana pod uwagę.

Potencjalni organizatorzy muszą zobowiązać się do przestrzegania i wypełnienia wszystkich zadań wynikających z przepisów Polskiego Związku Alpinizmu dotyczących współzawodnictwa we wspinaczce sportowej, a zwłaszcza do zaakceptowania nadrzędnej pozycji PZA w kwestiach dotyczących sponsoringu, ustalania harmonogramów czy powoływania osób oficjalnych (sędziów i konstruktorów dróg/problemów).

Komisja Wspinaczki Sportowej zaprasza również kluby, sekcje i ścianki wspinaczkowe do zgłaszania propozycji organizacji konsultacji kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu w konkurencjach prowadzenie, bouldering i na czas.

Komisja Wspinaczki Sportowej Polskiego Związku Alpinizmu

Partnerzy