wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > MP młodzików, juniorów młodszych i juniorów – informacja

MP młodzików, juniorów młodszych i juniorów – informacja

Opublikowano: 25-06-2021; 18:59 przez Arkadiusz Kamiński | Modyfikacja: 25-06-2021; 19:03 przez Arkadiusz Kamiński

Szanowni zawodnicy, trenerzy i rodzice.

W ostatnich tygodniach miały miejsce zmiany w kalendarzu PZA spowodowane wycofaniem się organizatora Mistrzostw Polski młodzików, juniorów młodszych i juniorów z organizacji zawodów 2-4 lipca w Gliwicach na 18 dni przed ich rozpoczęciem.

Sytuacja ta nie była łatwa dla PZA, biorąc pod uwagę między innymi możliwości finansowe Związku, spełnienie wymagań Ministerstwa Sportu dotyczących procesu szkolenia zawodników, czy kwalifikacji do najważniejszych zawodów sezonu – Mistrzostw Świata Juniorów w Woroneżu (Rosja). 

Zaproponowane przez nas połączenie zawodów juniorskich z seniorskimi i rozegranie ich w terminie 17-18 lipca, spotkało się z licznymi prośbami ze strony trenerów i rodziców o przełożenie ich na późniejszy termin. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klubów i mając na uwadze dobro zawodników, informujemy, że:

  • Mistrzostwa Polski młodzików, juniorów młodszych i juniorów we wspinaczce na czas i prowadzenie odbędą się w dniach 16-17 października,
  • W dniach 17-18 lipca odbędą się MP SiM oraz kwalifikacje juniorów młodszych i juniorów do MŚJ w konkurencji prowadzenie – zawodnicy z tej kategorii zostaną dopuszczeni do startu wraz z seniorami, młodzieżowcami i juniorami (na tych samych drogach w prowadzeniu / wspólnie w konkurencji na czas). Najwyżej sklasyfikowani zawodnicy w wieku odpowiednim dla kategorii rozgrywanych mistrzostw świata juniorów – będą brani pod uwagę do kwalifikacji na MŚJ.

Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy.

Z poważaniem
Zespół. Ds. szkolenia
Komisja Wspinaczki Sportowej
Zarząd Polskiego Związku Alpinizmu.

P.S.

W związku z powyższym rozwiązaniem skasowane zostają zapisy na lipcowe MP JM i J. 

Juniorów młodszych zainteresowanych startem w MP SiM prosimy o ponowną rejestrację:

Partnerzy
Partnerzy techniczni