Chcielibyście wiedzieć jak wspina się niewidząca Kamila?
Czy osoba, która jeździ na wózku, może się wspinać?
Jak łapie chwyty osoba, która nie ma ręki?
Odpowiedzi znajdziecie w Poradniku – Jak wspinać się z osobami z niepełnosprawnościami – przygotowanym przez Stowarzyszenie Skocznia.
Opisaliśmy sposoby pracy z osobami z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniami wypracowanymi w ciągu czterech lat pracy z kilkudziesięcioma osobami o różnych schorzeniach. Z wózkersami, osobami z mózgowym porażeniem dziecięcym, stwardnieniem rozsianym, z przepukliną. Osobami po udarach lub ze stresem pourazowym. Z amputantami, osobami z dysfunkcjami wzroku i słuchu.
W Poradniku m.in.
- Opis technik wspinania specyficznych dla różnych schorzeń.
- Metodyka prowadzenia zajęć.
- Komunikacja z OzN o ich schorzeniach w kontekście wspinania.
- Opis specyficznych technik asekuracji.
- Opis barier, które utrudniają OzN poruszanie się po obiektach wspinaczkowych.
- Statystyki dot. OzN i regulacje prawne.
- Procedury kwalifikacji do wspinania.
Poradnik opatrzył przedmową prof. Krzysztof Sas-Nowosielski. Publikacja została również zrecenzowana przez ekspertów z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie im. B. Czecha, doktora Roberta Rokowskiego oraz doktora Wojciecha Swędzioła.
Przewodnik dostępny jest w limitowanej liczbie egzemplarzy. Dla Klubów zrzeszonych w PZA – mamy kilka egzemplarzy. Jeśli chcecie otrzymać Poradnik – Jak wspinać się z osobami z niepełnosprawnościami napiszcie, dlaczego jesteście nim zainteresowani. Pierwszym 5 klubom, które udzielą mailowo syntetycznej, ale ciekawej odpowiedzi – wyślemy Poradnik gratis. Szczegóły TUTAJ.
Poradnik, wraz z warsztatami będą w szerszej dystrybucji przez stronę PZA w drugie połowie 2024 r.