wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > Program przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020

Program przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020

Opublikowano: 20-02-2018; 9:29 przez Arkadiusz Kamiński | Modyfikacja: 22-02-2018; 8:47 przez Arkadiusz Kamiński

Komisja Wspinaczki Sportowej publikuje projekt Programu przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 we wspinaczce sportowej. Informujemy również o zmianach dotyczących podziału kadry narodowej we wspinaczce sportowej.

Program powstał w celu realizacji zadań związanych z przygotowaniami zawodników do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 we wspinaczce sportowej w konkurencji trójboju. Dokument, który powstał w oparciu o aktualnie dostępne przepisy i regulacje IFSC, opisuje również specyfikę konkurencji trójbój wspinaczkowego. Wraz z regulaminem powoływania Kadry Olimpijskiej zakłada on objecie szkoleniem w 2018 roku i kolejnych latach, zawodników mających największe szanse na uzyskanie kwalifikacji do zawodów kwalifikacyjnych do IO.

Informujemy również, że w toku ustaleń z MSiT, zmianie uległ (w odniesieniu do komunikatu z dnia 15.01.2018) podział kadry narodowej we wspinaczce sportowej. Podział obowiącujący od tego roku to następujące grupy:

  1. Kadra olimpijska – zawodnicy objęci szkoleniem w ramach Programu przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020,
  2. Kadra młodzieżowa – zawodnicy powołani do KN w ramach realizacji zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży,
  3. Kadra nieolimpijska – zawodnicy powołani do KN w ramach realizacji zadań związanych z przygotowaniami i udziałem we współzawodnictwie międzynarodowym.

Poniżej regulaminy powoływania w/w grup.

  1. Regulamin powoływania KN olimpijskiej – plik PDF – proponowany skład KN
  2. Regulamin powoływania KN młodzieżowej – plik PDF – proponowany skład KN
  3. Regulamin powoływania KN nieolimpijskiej – plik PDF – proponowany skład KN
  4. Projekt Programu przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 – plik PDF
  5. Regulamin powoływania Reprezentacji Polski we wspinaczce sportowej – plik PDF

Informujemy również, że jak dotąd IFSC nie podała do wiadomości PZA i nie są znane szczegółowe kryteria kwalifikacji na IO w Tokio 2020, jak również brak jest informacji dotyczących kryteriów kwalifikacji do zawodów kwalifikacyjnych, o których mowa w dotychczasowych komunikatach IFSC.

Oficjalny skład KN, po jego zatwierdzeniu i weryfikacji dopełnienia formalności przez zawodników, zostanie opublikowany na naszej stronie w zakładce Kadra Narodowa

Zapytania dotyczące programu i regulaminów można kierować na adres kws@pza.org.pl

Partnerzy
Partnerzy techniczni