wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > Konsultacje Kadry Narodowej JM i J – Tarnowskie Góry [AKTUALIZACJA]

Konsultacje Kadry Narodowej JM i J – Tarnowskie Góry [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: 5-10-2018; 10:00 przez Arkadiusz Kamiński | Modyfikacja: 9-10-2018; 9:56 przez Arkadiusz Kamiński

W dniach 10 – 14 października w Tarnowskich Górach odbędą się konsultacje kadry narodowej PZA we wspinaczce sportowej w kategoriach junior młodszy i junior. 

1. Organizatorzy

Polski Związek Alpinizmu, Agencja Inicjatyw Gospodarczych S.A. – Centrum Wspinaczkowe Klif w Tarnowskich Górach, Stowarzyszenie Sanus Vivere- Klub Wspinaczki Sportowej Klif Tarnowskie Góry.

Osoba odpowiedzialna: Andrzej Kajdan tel. 602-665-626  szkolenie@pza.org.pl

2. Uczestnictwo 

W konsultacjach mogą uczestniczyć tylko i wyłącznie powołani zawodnicy młodzieżowej kadry narodowej, którzy potwierdzą swój udział zgodnie z niżej opisanymi zasadami; posiadający aktualną licencje zawodnika na 2018 rok – zasady wydawania licencji opisane są w komunikacie. Wszyscy zawodnicy muszą posiadać aktualne badania lekarskie wydane przez lekarza uprawnionego do orzecznictwa sportowo-lekarskiego.

[AKTUALIZACJA]

Sprawy formalne / zgody / regulamin konsultacji

 

3. Powołani zawodnicy i potwierdzenie udziału

Aktualizacja składu powołanych zawodników 05.10.2018

Poniżej lista zawodników, którzy zostali zakwalifikowani do udziału w konsultacjach i przesłali potwierdzenia do KWS.  

Juniorki młodsze

  1. Aksman Patrycja – GTW Gliwice
  2. Ciechanowska Martyna – GTW Gliwice,
  3. Fajfer Natalia – KW Bielsko Biała, 
  4. Janecka Bianka – KW Częstochowa,
  5. Klimaszewska Marta – KW Toruń,
  6. Mientus Zuzanna – Skarpa Bytom,
  7. Nawój Daria – KS Sportiva Tarnów,
  8. Pałka Kinga – AZS PWSZ Tarnów,
  9. Włodarczyk Małgorzata – KWS Klif Tarnowskie Góry.

Juniorzy młodsi

  1. Gurba Jan – KW Nowy Sącz,
  2. Oleszczuk Piotr – KW Warszawa,
  3. Łyko Grzegorz – Reni-Sport, 
  4. Winiarek Bartłomiej – KW Warszawa,
  5. Sobański Konstanty – KW Warszawa,
  6. Kroszka Jan – GTW Gliwice.

Juniorzy

  1. Ratajczak Wojciech – Skarpa Bytom,
  2. Ziętek Jakub – KW Bielsko-Biała,
  3. Gruszka Konrad – AZS PWSZ Tarnów,
  4. Bujak Miłosz – Skarpa Bytom,
  5. Fronczak Maciej – KW Warszawa,
  6. Podlewski Bartłomiej – KS Sportiva Tarnów,

 

4. Kadra szkoleniowa i osoby współpracujące

Trenerzy prowadzący: Andrzej Kajdan (kierownik konsultacji, PZA), Alexandra Gendova (Republika Czeska), Edyta Ropek (PZA), Paweł Wyciślik (PZA), Arkadiusz Kamiński (PZA), Kinga Kluska (staż), 
Trener przygotowania fizycznego: Tomasz Stranc (GKS Piast Gliwice),
Fizjoterapeuta: Łukasz Zosiuk
Routesetterzy: Jan Zbranek – IFSC Chief Route Setter konkurencji prowadzenie z Mistrzostw Świata 2018 w Innsbrucku, Mateusz Szczucki – Konstruktor dróg PZA.

Trenerzy klubowi zainteresowani pomocą podczas konsultacji proszeni są o zgłoszenie chęci udziału do dnia 30.09.2018 wysyłając e-mail na adres szkolenie@pza.org.pl (trenerzy klubowi zakwaterowanie i wyżywienie – we własnym zakresie). 

5. Miejsce, zakwaterowanie, wyżywienie, dojazd, ubezpieczenie 

Zajęcia sportowe: odbywać się będą na obiektach sportowych Parku Wodnego Tarnowskie Góry ul. Obwodnica 8 (ścianka wspinaczkowa, sale sportowe, basen). 

Zakwaterowanie dla zawodników: Hotel Neo, Obwodnica 6, 42-600 Tarnowskie Góry, www.hotelneo.pl – opiekę nad zawodnikami po zajęciach sprawują trenerzy prowadzący. Zakwaterowanie zapewnione jest dla zawodników z poza Górnego Śląska. 

Wyżywienie dla zawodników: zawodnicy mają zapewnione wyżywienie na czas pobytu na konsultacjach, tj.:

  • 10.10.2018 – środa – obiad i kolacja, 
  • 11.10.2018 – czwartek – śniadanie, obiad i kolacja, 
  • 12.10.2018 – piątek – śniadanie, obiad i kolacja, 
  • 13.10.2018 – sobota – śniadanie, obiad i kolacja, 
  • 14.10.2018 – niedziela – śniadanie i obiad.

Dojazd: Dojazd uczestników na konsultacje odbywa się we własnym zakresie. Trenerzy prowadzący sprawują opiekę nad zawodnikami od chwili przyjazdu, do chwili wyjazdu z Tarnowskich Gór.

Ubezpieczenie: zawodnicy kadry narodowej ubezpieczeni są od NNW, suma ubezpieczenia do 10.000 zł (dodatkowe ubezpieczenie we własnym zakresie), 

6. Wyposażenie uczestników

Wszyscy zawodnicy proszeni są o zabranie:

  • stroje sportowe do ćwiczeń w hali i na zewnątrz, 
  • osobisty sprzęt do wspinaczki – buty, magnezja, uprzęże, 
  • buty na zmianę typu adidasy, tenisówki, 
  • stroje na basen i ręcznik,  
  • rzeczy osobiste na cały czas trwania pobytu na konsultacjach. 

7. Harmonogram zajęć

Bloki tematyczne:

  • analiza umiejętności wspinania na trudność na podstawie zapisu video,
  • taktyka na zawodach,
  • trening ogólnorozwojowy,
  • analiza fizjoterapeutyczna,
  • techniki regeneracji.

Zgodnie z zapowiedzią Jana Zbranka zawodnicy będą również mieli możliwość trenowania po strukturach, które były użyte na finałowej drodze kobiet („paczki tetris”) podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Innsbrucku www.youtube.com

AKTUALIZACJA z dnia 05.10.2018

Środa, 10.10.2018

  • 10:00 – zbiórka w hotelu, zakwaterowanie, dopełnienie wymaganych formalności (zgody rodziców), 
  • 11:00 – obiad,
  • 12:00 – spotkanie organizacyjne zawodników z kadrą szkoleniową, 
  • 13:00 – rozpoczęcie zajęć (ściana wspinaczkowa) – rozgrzewka,
  • 13:40 – trening wspinaczkowy OS i Flash, 4 drogi, obowiązuje strefa izolacji,
  • 18:00 – kolacja,
  • 19:30 – analiza zapisu wideo przejść z treningu wspinaczkowego, 
  • 22:00 – cisza nocna.

Czwartek, 11.10.2018

  • 08:00 – rozruch, 
  • 08:40 – śniadanie, 
  • 10:30 – rozgrzewka (ściana wspinaczkowa) – metody rozgrzewki w trudnych warunkach, ograniczonych możliwościach sprzętowych, 
  • 11:10- 14:00 – trening wspinaczkowy – wspinaczka RP po drogach z poprzedniego dnia oraz wspinaczka RP na dwóch nowych drogach po wcześniejszym zaprezentowaniu patentów przez konstruktorów dróg, 
  • 14:30 – obiad, 
  • 16:30 – 19:00 – zajęcia w grupach: II trening wspinaczkowy/ równolegle warsztaty z trenerem przygotowania fizycznego, 
  • 19:30 – kolacja, 
  • 22:00 – cisza nocna.

Piątek, 12.10.2018

  • 08:00 – rozruch, 
  • 8:40 – śniadanie,
  • 10:30 – 14:00 – analiza video wybranych zawodów wspinaczkowych / równolegle konsultacje fizjoterapeutyczne*, 
  • 14:30 – obiad,
  • 16:30 – 18:00 – grupa chłopców: odnowa biologiczna w Aqua Parku,
  • 16:30 – 18:00 – grupa dziewcząt: konsultacje fizjoterapeutyczne ciąg dalszy*, równolegle zajęcia z trenerem przygotowania motorycznego, 
  • 18:00 – 19:30 – grupa dziewcząt: odnowa biologiczna w Aqua Parku,
  • 18:00 – 19:30 – grupa chłopców: konsultacje fizjoterapeutyczne ciąg dalszy*, równolegle zajęcia z trenerem przygotowania motorycznego, 
  • 20:30 – kolacja, 
  • 22:00 – cisza nocna. 

Sobota, 13.10.2018

  • 08:00 – rozruch, 
  • 08:40 – śniadanie,
  • 10:30 – rozgrzewka (ściana wspinaczkowa), 
  • 11:10 – 14:00 – trening wspinaczkowy – drogi o podobnym charakterze do dróg półfinałowych MŚ w Innsbrucku (trudności dostosowane do poziomu zawodników), następnie warsztaty z konstruktorem dróg IFSC, ponowne próby na tych samych drogach, 
  • 14:30 – obiad,
  • 16:30 – 18:00 – konsultacje fizjoterapeutyczne ciąg dalszy* / analiza zapisu wideo rundy finałowej MŚ w Innsbrucku,
  • 19:00 – kolacja, 
  • 20:00 – 21:30 – ciąg dalszy analizy wideo rundy finałowej MŚ w Innsbrucku,
  • 22:00 – cisza nocna. 

Niedziela, 14.10.2018

  • 08:00 – rozruch, 
  • 08:40 – śniadanie,
  • 10:30 – rozgrzewka (ściana wspinaczkowa), 
  • 11:10 – trening wspinaczkowy – wspinaczka na dwóch drogach o zbliżonym charakterze do dróg finałowych MŚ w Innsbrucku (trudności dostosowane do uczestników konsultacji), następnie warsztaty z konstruktorem dróg IFSC, ponowne próby na tych samych drogach, 
  • 13:40 – 14:00 – wymeldowanie
  • 14:00 – obiad,
  • 15:00 – podsumowanie i zakończenie konsultacji – rodzice / opiekunowie odbierają zawodników. 

Harmonogram zostanie szczegółowo omówiony podczas spotkania organizacyjnego pierwszego dnia konsultacji. 

*Konsultacje fizjoterapeutyczne

Prowadzący: Łukasz Zosiuk – fizjoterapeuta, 

Udział w badaniu jest dobrowolny, wymagana jest zgoda rodzica / prawnego opiekuna. 

Podczas konsultacji kadry narodowej przeprowadzone będzie badanie funkcjonalne kadrowiczów pod kątem zakresu ruchu w stawach, wychwycenie zaburzeń napięciowych w układzie mięśniowo powięziowym, badanie przepony, badanie dysfunkcji palców. Badanie przeprowadzone będzie w obecności jednego z trenerów prowadzących. 

 

8. Informacje dodatkowe

Wszystkie pytania i wątpliwości prosimy kierować do Andrzeja Kajdana 602-665-626 szkolenie@pza.org.pl 

 

————————-

Zawodnicy zaproszeni do udziału w konsultacjach:

W kategorii junior młodszy i junior udział w konsultacjach jest obowiązkowy. 

Juniorki młodsze

  1. Aksman Patrycja – GTW Gliwice
  2. Ciechanowska Martyna – GTW Gliwice,
  3. Fajfer Natalia – KW Bielsko Biała, 
  4. Janecka Bianka – KW Częstochowa,
  5. Klimaszewska Marta – KW Toruń,
  6. Mientus Zuzanna – Skarpa Bytom,
  7. Nawój Daria – KS Sportiva Tarnów,
  8. Pałka Kinga – AZS PWSZ Tarnów,
  9. Włodarczyk Małgorzata – KWS Klif Tarnowskie Góry.

Juniorzy młodsi

  1. Gurba Jan – KW Nowy Sącz,
  2. Oleszczuk Piotr – KW Warszawa,
  3. Tkaczyk Jan – Pol-Inowex Skarpa Lublin,
  4. Łyko Grzegorz – Reni-Sport
  5. Winiarek Bartłomiej – KW Warszawa,
  6. Zalesiński Szymon – KW Wrocław,
  7. Sobański Konstanty – KW Warszawa,
  8. Żmuda Szymon – Pol-Inowex Skarpa Lublin,
  9. Kroszka Jan – GTW Gliwice,
  10. Salach Piotr – KW Wrocław.

Juniorki *

  1. Rudka Maja – KS Korona Kraków,
  2. Malec Matylda – KW Kraków, 
  3. Matyjaszczyk Marcelina – Pol-Inowex Skarpa Lublin,

Juniorzy *

  1. Ratajczak Wojciech – Skarpa Bytom,
  2. Malinowski Olaf – Pol-Inowex Skarpa Lublin,
  3. Ziętek Jakub – KW Bielsko-Biała,
  4. Palczyński Krzysztof – KW Wrocław,
  5. Kupś Kajetan – KS Korona Kraków,
  6. Gruszka Konrad – AZS PWSZ Tarnów,
  7. Bujak Miłosz – Skarpa Bytom,
  8. Fronczak Maciej – KW Warszawa,
  9. Podlewski Bartłomiej – KS Sportiva Tarnów,
  10. Zalewski Wojciech – KWS Klif Tarnowskie Góry.

* Dla kategorii junior zawodnicy planujący udział w Mistrzostwach Polski w boulderingu w Gdańsku zwolnieni są z udziału w konsultacjach. 

Wszyscy w/w zawodnicy zobowiązani są do potwierdzeniu udziału (poinformowaniu o starcie w MP w Gdańsku) wysyłając e-mail na adres szkolenie@pza.org.pl do dnia 30.09.2018. Zawodnicy, których udział nie zostanie potwierdzony nie zostaną dopuszczeni do zajęć. 

Partnerzy
Partnerzy techniczni